in

Mesazhi i Kozeta Palit per Diten e 8 Marsit!

Mesazhe te shumta jane percjelle sot nga nenat dhe grate me rastin e festes se tyre te 8 Marsit. Fjala e tyre sot kumbon ndryshe, eshte e forte e duhet te degjohet, te heshtin” burrat”, te reflektojne politikanet qe ne shoqerine shqiptare fjala dhe puna e tyre te zeje vend e te vleresohen.
Ja nje pjese nga mesazhi qe ka percjelle sot Kozeta Pali per festen: Sot eshte , 8 Marsi.festa e grave..! Nena, bashkeshorte, motra.sot eshte festa juaj.dita juaj.!…Dinjitetin dhe krenarine tuaj nuk e mposhti as roberia shekullore e as hallet e shumta…Nje shoqeri eshte e perparuar aq sa e perparuar eshte dhe gruaja,.kete duhet ta kuptoje e gjithe shoqeria shqiptare”

What do you think?

Written by Admini

Pas Atmosferes se Festes, Nderron Moti ne Gjirokaster. Shirra te Vrullshme, ” zgjohen ” Prerrenjte, edhe …

Ja si Eshte ” zemëruar ” Mëma” e Liqenit te Viroit Këtë Mengjes dhe Shiu Vazhdon…