in

Kujtesë/ Çfarë dini për këtë foto?

Nje nga miqte e faqes tone na shkriaun per foton qe kemi hedhur ne faqe se e ka ndeshur shpesh ne internet dhe do te dije nese eshte dasem origjinale apo e “stisur” ne kuptimin e improvizuar per ndonje ngjarje artistike, dokumentar apo film.

This image has an empty alt attribute; its file name is 56184358_2204875266270242_7817808744737144832_n.jpg

Nuk kemi ndonje te dhene edhe pse nje pjese e pjesemarresve ne kete dasem jane figura te njohura per banoret e qytetit, kengetare popullore, gra e vajza te grupit te valleve te ish pallatit te kultures.

Po cilet jane dhe çfarë`dini per pjesemarresit ne kete dasem tradicionale te qytetit te Gjirokastres?

What do you think?

Written by admin

Per shëndetlie dhe bakllava na mbeti syri ne hava!!!

Foto/ Agronomët e parë me arsim të lartë të Institutit të Gjirokastrës