Category: Personazh

  1. Home
  2. Personazh
Filter

Kujtese/ Gazetare te Paharruar, Timoleo Mertiri dher Foti Dode

Si sot, 26 mars, 5 vjet me pare, u nda nga jeta gazetari i njohur i

Lexo me Shume

Diçka shumë e rëndë ka për të ndodhur! Nga Gabriel Garcia Márquez

Ne një fshat të vogël jetonte një zonjë e moshuar me dy fëmijë të

Lexo me Shume

Njeriu qe rronte ne paqe me veten dhe te tjeret- Nga Andon Lula

Viti i parë i pas luftës janar `45 në Gjirokastër hyri me krisma dhe

Lexo me Shume

Placido Domingo ka dalë pozitiv me koronavirus

Placido Domingo, tenori i famshem spanjoll me fame boterore ka dale

Lexo me Shume

" Po m`i Njohe Hapat, Pritëm!"- Petraq Neti i Këndon Lunxhërisë

Poeti Petraq Neti ka botuar librin e tij te pare me redaktor Çano

Lexo me Shume