in

Violeta Muço Anastasi pregatitI SOT supe me perime. Te shohim nese eshte tipike e Gjirokastres?!

Sot na shkruan Violeta Muço Anastasi pregatiti nje supe me perime…

Te shohim si e ka pergatitur.

PERBERESIT:

Nje kokerr qepe
Dy patate
Dy karrota
Tre speca me ngjyra te ndryshme
Majdanoz, dhjozmo, piper i zi
Dy dado
Nje kokerr veze
Me pare skuqim qepen ne ngjyre te arit te grire holle, pastaj hedhim perimet dhe i perziejme me qepen qe te marin shije
Specat qe jane me delikate i hedhim me vone sa ta mendoni qe per shendetin te mbeten pak krrude…
Due e leme te zieje edhe per 5 minuta
Rrahim vetem duke i shtuar pak uje due ne fund gjysem limoni te shtrydhur
Me kujdes presim supen me veze duke hedhur ne fillim pak nga lengu i supes te larguar nga zjarri due pastaj e shtojme ne tenxhere duke e trazuar dhe e veme te mari vale duke shtuar dy dado vegjetale
Ne fund pasi kemi fikur zjarrin shtojme majdanozin e grire holle, dhjozmen e thate te therrmuar bukur e piper te vi!
E gjitha bio, vetem me vaj ulliri e pa e teperuar
Jo befte mire!

What do you think?

Written by admin

Sokrat Papadhopulli Nje vit ndare nga jeta, i paharruar pergjithmone!

Ndahet nga jeta Stefan Miço Miha, aktivist  dhe studjues i shquar  në fushën  e arsimit,kulturës,historisë dhe traditës