in

Kek me arra Mbaruan pushimet , perseri prane grupit por kete rradhe nuk i kam perveshur une menget por nena ime 81 vjeçare ,

Kek me arra
Mbaruan pushimet , perseri prane grupit por kete rradhe nuk i kam perveshur une menget por nena ime 81 vjeçare ,
Kek me arra dhe e sherbetosur ,
Per tepsine e zakonshme :
8 veze , 8 filxhane te kafese sheqer , 8 filxhane te kafese vaj misri por me mire me gjalp , miellin me sy deri sa brumi te behet pak me i trashe se brumi i petullave , 300 gr arra te grira ,
Per shurupin :
2 kg sheqer , 2 litra uje , 3 feta limon

What do you think?

Written by admin

Faleminderit nxënëses së talentuar Xhulia Shkreli për këtë vizatim të bukur të portretit të Nënë Terezës!

Si thoni dalin keto fiq te shkruar per te gjithe antaret e Kuzhines Gjirokastrite?