in

Byrek me qumësht i Skraparit , po Gjirokastra, Libohova, Zagoria e krahinat e tjera si e bejne?

Byreku me qumesht i Skraparit. Ja receta:

Byrek me qumësht, djathë, vezë, shoqëruar me dhallë…
Duhen
3-4 gota qumësht
3-4 kokrra vezë
100 gr djathë të bardhë ose gjizë
gjalpë ose vaj për petët
Përziejmë në një enë qumështin me vezët dhe djathin e thërrmuar…Hapim petët, i shtrojmë në tepsi dhe i spërkasim me vaj ose gjalpë, dhe në ç’do cdo 3 petë hedhim harçin (gjellën) e kështu me radhë…
E pjekim në furrë në 200 gradë, ju bëftë mirë!

Po Gjirokastra , Libohova, Zagoria e krahinat e tjera si e bejne?

What do you think?

Written by admin

BEN BLUSHI: AJO QË KA IKUR NUK E MËRZIT… AJO QË VJEN NUK E TREMB

Kozi Gega ta gezosh pensionin, me shendet e jete te gjate!