in

Sokrat Papadhopulli Nje vit ndare nga jeta, i paharruar pergjithmone!

Sot u bene 365 dite pa ty. E cuditshme, fizikisht nuk je ketu po s’ka dite qe nuk lexojme shkrimet e tua, nuk ka dite qe nuk jemi frymezuar nga theniet e tua filozofike, nuk ka dite qe nuk kemi buzeqeshur me humorin tend plot sarkazem, nuk ka asnje dite qe kalon dhe nuk te kemi menduar! Je i gjalle ne mendjen dhe zemrat tona pergjithmone!!!! Pafund krenar per Ty! I paharruar babai yne i shtrenjte!

Σήμερα συμπληρώνονται 365 μέρες που δεν σε έχουμε πια κοντά μας. Τι παράξενο όμως, δεν υπάρχει μέρα που να μην διαβάζουμε τα γραπτά σου, δεν υπάρχει μερα που να μην έχουμε εμπνευστεί απο τις φιλοσοφικές σου “αναζητήσεις”, δεν υπάρχει μέρα που να μην χαμογελαμε με το γεμάτο σαρκασμό χιούμορ σου! Με λίγα λόγια, δεν υπάρχει μέρα που περνάει και δεν σε έχουμε σκεφτεί, γιατί ζεις στη καρδιά μας και στη σκέψη μας ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ! Περίφανοι για σενα! Αιωνία σου η μνήμη αγαπημένε πατέρα!

What do you think?

Written by admin

Di gjirokastritet kujtojne Taracen e Turizmit me pisten e vallzimit qe frekuentohej nga te gjithe

Violeta Muço Anastasi pregatitI SOT supe me perime. Te shohim nese eshte tipike e Gjirokastres?!