in

Si e beni dhe ke pelqeni,Pashaqofte te Korçes, te Gjirokastres, Permetit apo ndonje qyteti tjeter?!

Ke pelqeni,Pashaqofte te Korçes, te Gjirokastres, Permetit apo ndonje qyteti tjeter?!

Kjo ne foto eshte Pashaqofte Korce, gatuar ne kete qytet.

Kjo pjata tjeter gjithashtu Pashaqofte gatuar ne Gjirokaster.

Kane nje emer po gatuar nga kuzhiniere te ndryshem dhe ne vende te ndryshme, edhe me tradita te njejta po dhe me dallime ne kulinari.

Supe Pashaqofte eshte gatimn i vjeter per te dy qytetet, Korce e Gjirokaster por dhe Permet e ndonje qytet tjeter.

 

Pyetja tone: Si e gatuani dhe me cfare perberes, gatuhet njelloj apo me dallime dhe kush ju pelqen me shume, sup Pashaqofte e Korces , Gjirokastres, Permetit apo ndonje qytetiu tjeter?

What do you think?

Written by admin

Sot ka Ditelindjen Moza Xuhano, vajza e Lonit mesuesit te njohur te Gjirokastres!

Dini shprehje të tjera, Binadalës i feks majë e hundës!…