in

Sot ka Ditelindjen Moza Xuhano, vajza e Lonit mesuesit te njohur te Gjirokastres!

Ne foto eshte Moza Xuhano vajza e Lonit mesuesit veteran dhe Landes, ish-drejtoreshes se Turizmit qe tani banojne ne Amerike.

Moza sot ka ditelindjen dhe ne e urojme per shendet, gezime e jete te gjate me familjen , me prinderit, te afermit dhe miqte e saj.

Moza eshte ajo vajza qe dinte gjuhe te huaja dhe qe per shume vite punoi ne universitetin e qytetit , qe ndihmonte cdo student e pedagoge ne takimet me rektorin, po e pakursyer dhe nese dikush i kerkonte ndihme per nje perkthim ne italisht apo anglisht.

Ne detyren e sekretares se Rektorit shfaqej korrekte, e miresjellur dhe e buzeqeshur.

Moza ka vite qe banon ne Amerike me familje dhe me rastin e ditelindjes i percjellim urimin per diten e saj te lindjes:

Moza , gezuar Ditelindjen, jete te gjate e te lumtur!

What do you think?

Written by admin

Ndahet nga jeta gjirokastriti i vjeter Budin Kale

Si e beni dhe ke pelqeni,Pashaqofte te Korçes, te Gjirokastres, Permetit apo ndonje qyteti tjeter?!