in

Rita Ora sjell Sytë e Gjithë Botës në Kosovë për Pavarësinë! Edhe Neymar e Yje Hollivudi “Bashkohen” në Festë!

Këngëtarja britanike ka lindur në Kosovë, përpara se familja e saj të niset për në Mbretërinë e Bashkuar. Sot ajo ka arritur në Kosovë dhe u takua me Ramush Haradinajn përpara performancës së saj.

 

Këngëtarja britanike Rita Ora është pritur sot në Kosovë përpara përformancës së saj për të shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë nga Serbia, shkuan Dailymail.

 

Kosova feston 10 vjet pavarësie nga Serbia në festimet dy-ditore që filluan sot në të gjithë vendin. Një panel i posaçëm mbi Kosovën është planifikuar të mbahet në konferencën e Munich.

 

 

Kosova njihet nga 117 vende, duke përfshirë SHBA dhe shumicën e pushteteve perëndimore, dhe iu është bashkuar rreth 200 organizata ndërkombëtare.

Rita e ka ndarë me ndjekësit e saj këtë video ku shkroi se kjo ishte një pritje shumë e ëmbël dhe ndihet shumë krenare që është shqiptare për këto momente të tilla.

 

 

Nder ndjekesit e Rita Ores ne Instagram kane bere like edhe Neymar si edhe shume yje te hollivudit…

 

What do you think?

Written by admin

Ministrja Kumbaro në Kalanë e Gjirokastrës – Situata nën Monitorim, së Shpejti Ndërhyrja!

Gabon Portieri, Barazim 2 me 2 në Laç! Luftëtari vjen me Flamur të Bardhë në Gjirokastër!