in

Gabon Portieri, Barazim 2 me 2 në Laç! Luftëtari vjen me Flamur të Bardhë në Gjirokastër!

Luftëtari e ka gjetur golin që në minutën e 2, teksa Shkurtaj ka arritur të mposht portierin Selmani.

 

Në minutën e 14 Fangaj ka lënë vendasit me 10 lojtarë, pasi ka ndalur në mënyrë të parregullt Bregun. Ekipi i Mezanit është kundërpërgjigjur, teksa ka qenë shumë pranë golit të barazimit në disa raste.

 

Pjesa e dytë ka nisur sërish me protagonizmin e miqve, teksa kanë dyfishuar me anë të Rrocës. Laçi nuk është dorëzuar për asnjë moment duke gjetur golin me anë të Shtubinës dhe Nikës.

 

Aleksi është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë menjëherë pas golit të Nikës, duke barazuar kështu edhe numrin e lojtarëve.

 

Ne minuten 65′ Nika barazon rezultatin pas një gabimi fatal të portierit Ruçi, pas një dalje të gabuar.

 

Laçi-Luftëtari 2-2.

 

What do you think?

Written by admin

Rita Ora sjell Sytë e Gjithë Botës në Kosovë për Pavarësinë! Edhe Neymar e Yje Hollivudi “Bashkohen” në Festë!

Pse është Vlerësuar “Meteor i Kulturës Shqiptare” dhe si u Nda nga Jeta Publicisti Gjirokastrit nga lagjja Varosh Vangjel Koça!