in

Ja nje pije e thjeshte ne kushte shtepie per tu mbrojtur nga virozat

Tani qe jemi dhe me te ekspozuar ndaj viruseve duhet te kujdesemi me teper per shendetin tone, dhe ku ka me mire se nje pije qe pergatitet shume thjesht dhe mban larg infeksionet dhe virozat.

Me poshte ne po ju sjellim perberesit e saj
1/4 lugë çaji shafran Indie
1/4 lugë kafeje piper
1 copë e vogël xhinxher i freskët pluhur
1 gotë qumësht
Mjaltë, Limon

Pergatitja e recetes

1. I hedhim në një xhezve te gjithe përbërësit dhe i vendosim në zjarr.

2. Me pas i përziejmë dhe pa arritur në zierje i heqim nga zjarri.

3. Mund t’i shtoni limonin ose mjaltin para se ta konsumoni.

Ju befte mire!

What do you think?

Written by Admin

Dita e Verës/ Suzana Katro për Gratë ” Shtëpiake” Si të Kalojnë Stresin me Ballokume, Shapkat ose Pispili me Pras dhe …

Vendim i Rendesishem i Ministrise se Shendetesise