in

Biznesmeni i njohur Kiço Noti ka nje urim per pjesemarresit ne festivalin DIVANI LUNXHOT

Me date 7 dhe 8 Nentor 2020 ne fshatin Dhoksat te krahines se Lunxherise organizohet festivali Divani Lunxhot me mbeshtetjen e Ministrise se Kultures.

Kjo veprimtari me pare ka patur fillimisht dhe mbeshtetejn e biznesmeneve te krahines, nje nga kryesoret edhe Lunxhoti Kiço Noti qe, me rastin e organizimit te ketij eventi, ka nje urim te perzemert per bashkekrahinasit dhe te ftuarit e tjere:

 

Urimet me te mira per festivalin Lunxhot, tradite disa vjecare qe percjelle kenget, vallet dhe kostumet fantastike te krahines tone te bukur e plot lezete, perle ne bukuri, mencuri, qytetari dhe kulture.

Kam kenaqesi dhe gezim te shpreh vleresimin dhe mirenjohjen time per grupet folklorike te mrekullueshme te krahines qe kane shpalosur ne vite vlera etnokulturore ne festivale lokale, kombetare e nderkombetare.

Urime dhe grupeve te tjera pjesemarrese, mysafire ne kete ngjarje te shenuar folklorike.

Lulezofte ne shekuj arti i bukur lunxhot, kenga dhe vallja e popullit!

Suksese Festvalit me emrin e bukur dhe simbolik, mburrje dhe krenari DIVANI LUNXHOT.

 

What do you think?

Written by admin

Gjirokastra, në cilën kohë ka qënë më e dukur, po ndryshimet si i keni pritur?

Ja se si te pergatisim nje supe te shijshme me makarona dhe fasule