in

Receta e mengjesit, keto petulla dalin shumë të shijshme dhe nuk marrin fare vaj

Ja nje recete nga Marianthi Ziu. Ajo percjelle kete recete, petulla te preferuara të nipit te saj.

Receta, 3 vezë, 500 gr farina ëmbëlsirash, 1lugë kafe kripë,1 lugë kafe sheqer dhe ujë të va j një brum më i hollë se i kekut dhe hidhet brumi me lugë në vaj të bollshëm të nxehtë.

Dalin shumë të mira dhe nuk marrin fare vaj.Mund të zëvendësoni ujin me qumësht, në të dyja rastet dalin super.

What do you think?

Written by admin

Kanionet e Bënçës në afërsi të Tepelenës

Dreka per sot, pispili me miell misri, ja receta!