in

Dreka per sot, pispili me miell misri, ja receta!

Dreka per sot,pispili me mjell misri.

Perberesit:

400 gram miell misri

3 kokra veze

Nje gote uji me kos

Nje gote uji me qumesht

200 gram djath te bardhe

Nje pako plur fryres dhe gjysem gote me vaj

I perzjejme te gjitha bashke dhe e pjekim ne 180 grade ne 45 minuta.

Pispili pergatitet edhe me preshe, me qepe dhe erza te ndryshme  qe ju shtojme qumesht, djathe etj.

Ju befte mire, klb ne vazhdim!

What do you think?

Written by admin

Receta e mengjesit, keto petulla dalin shumë të shijshme dhe nuk marrin fare vaj

Ndahet nga jeta shkrimtarja për fëmijë, Shpresa Vreto