in

Keshtu e beni dhe ju Pispili me presh dhe miell misri?

Gatimi ne foto eshte pispili me presh me miell misri, kos ,veze, djathe. gjalpe,majdanoz dhe piper.

Ja dhe menyra e pergatitjes:

Grijme preshet bashke me gjethet i skuqim me pak vaj dhe kripe. Mbasi te skuqet e hedhim ne tave. Ne nje tas rahim tre veze me pak kripe dhe shtojme dy gota kos, tre gota miell misri dhe tre feta djathe i therrmojme.

I perzjejme, hedhim pak kripe dhe piper.

Vaj i hedhim ne tave, i perzjejme mire me preshin, i hedhim dhe pak gjalpe lart dhe djathe kackavall te grire dhe e fusim ne fure per pjekje.

Me perberesit dhe menyren e pergatitjes u njohet, tani mund te komentoni. Keshtu e beni dhe ju pispili me miell misri ?

What do you think?

Written by admin

Sot urojmë për Ditëlindjen Doktorin e njohur gjirokastrit Roland Karalli

Vajzat dropullite: Zbuloni fjalen dhe shprehjen qe meritojne!