in

Ne pritje, ju ka marrë malli për borën e parë?

C`eshte e verteta na ka marre malli per nje cike debore, ta shohim Gjirokastren te bardhe, me drite dhe diell, si duket kaq e bukur dhe ne kete foto te Qafes se PAZARIT.

Debora ne Gjirokaster ka hijeshi te vecante jo vetem se shfaqet dhe me e bukur se c`eshte porse sjelle edhe gjalleri ne Pazar, ne lagjet e vecanerisht ne oborret e shkollave

Nje dite me bore ne Gjirokaster do te thote jo vetem kulac e buke te ngrohte ne oxhaqet e vjetra te shtepive te medha por edhe lojra e argetime ne avlite, ne koshtrat, ne sokaket e rruget, ashtu dhe ne cdo oborr shkolle.

Pa kujtoni pak gjimnazistet e pambrojtura se cfare heqin ndersa dalin nga shkolla ne Qafe te Pazarit ku pritesit e tyre nuk i kursejne topat e bardhe shoqeruar me te qeshura dhe e ” zuri se zuri”.

Eh sa gjera te kujton nje dite me bore!

NE PRITJE TE BORES SE PARE, CDO NJERI KA NJE E ME SHUME KUJTIME PER TE TREGUAR!

What do you think?

Written by admin

Sot ne Ditelindje i paharruar kujtimi dhe vepra e Kadri Roshit Nderi i Kombit

Moti ne Gjirokastër, 5 janar 2021, i ftohtë me vranësira këtë mëngjes…Lunxheria zbardhon!