in

Mish vici me spinaq.ju si e beni?

Ne fillim pergatita mishin sic po e shkruaj radhen/

Ak vaj ulliri,hudher,qep salce domate shtepie mish krip,piperdhe uje deri sa te jet ne mes te mishit dmth jo te mbulohetmbyll kapakun dhe e le te ziej ( ne tenxhere presioni)

Varet se si e ka cdokush tenxheren( Une gjithmon di dhe njoh timen ?FISLER

Pasi eshte ber dhe shoh qe eshte gati mishi me salcen e duhur dmth jo me leng
Ateher hedh spinaqin qep te njom te grir holl dhe koper ( te lare e te kulluar nje dite me par ( arsyeja qe te mos leshoj ujin e vet )

Pasi i hedh mbyll perseri kapakun dhe pres te cohet valvidha

Ateher e largoj dhe e ftoh tenxhe.. ne uje qe te hap sa me shpejt kapakun
Ne vazhdim hedh vajin e ullirit ( masen de dua )

What do you think?

Written by admin

Gjeni emrin e burimit, ku ndodhet, me ujrat e cilit lume bashkohet dhe …

Dite zie në shtëpinë e Ministres se Kulturës, Elva Margariti