Kjo supe nuk duhet lene pa pergatitur sepse vertet ja vlen!

Pavarsisht se sot jemi ne dite feste dhe dreken e kemi ngrene familjarisht ndoshta dhe pak te rende, nje supe e shendetshme dhe e lehte ne darke do te na bente shume mire. Kjo eshte nje supe e shijshme gjithashtu dhe per femijet

Perberesit
Mish cfaredolloj mishi
nje luge gjalp
nje lug vaj ulliri
2 luge gjelle miell gruri
2 te verdha veze
nje gote plot me kos
kripe, majdanoz, limon

Pergatitja
Ziejme mishin e vicit ose te pules sic e kemi zgjedhur sipas deshires dhe e heqim menjane. Me pas ne tenxhere shtojme dy luge gjelle gjalp, vaj ulliri, dhe sapo gjalpi shkrin shtojme miellin dhe e fergojme derisa zverdhet. Me pas hedhim lengun e mishit tek mielli i grurit dhe e trazojme me tel kuzhine. Gjate kesaj kohe rrahim dy te verdha veze me nje gote kos, derisa behen nje mas homogjene edhe i shtojme tek lengu i mishit qe po zjen. Ne fund hedhim copat e mishit te cilat i kemi copetuar me pare, majdanoz, limon. Nese ju bezdis aroma e vezes mund ti hdhni pak gjalp.

Shijojeni