5 Arësye Përse Duhet të Përdorim me Patjetër Uthullën e Mollës në Kuzhinën Tonë!

Uthulla e molles eshte shume e perdorshme ne guzhinen tone. Ndoshta shumica nga ne i dine disa nga mrekullite qe ben ajo, por keto qe do ju listojme me poshte as qe ju ka shkuar mendja ndonjehere .

E rendesishme eshte te perdoresh ulluth molle organike.

Uthulla ka keto veti cudiberese
1. Ajo eshte balancuese shume e mire e sistemit tretes, nje luge me ullull molle me nje gode uje dhe pijeni para cdo ushqimi.

2. Uthulla e molles sheron diarene. Nese vuajme nga ajo duhet te konsumojme tre here ne dite luge te vogel kafeje me uthull molle.

3.Ajo ndihmon metablozizmin. Me uthull molle ne do te dobesohemi me lehte sepse ajo ul kalorite. Duhet te perdorim dy luge kafeje me uthull molle ne nje gode uje para cdo vakti.

4.Nese tani ne dimer kemi dhimbje te fytit na hyn ne ndihme perseri uthulla e molles. Pak mjalt, spec djeges dhe uthull molle i trazojme bashke ne nje luge gjelle dhe e pime.

5.Ajo ul dhe nivelin e sheqerit ne gjak, per te gjithe ata qe vuajne nga diabeti.

Perdorimi i saj eshte shume i rendesishem dhe i dobishem per trupin tone.