in

Kujtese/ Ne foto, Thoma Soko dhe specialiste te rrobaqepesise speciale te qytetit te Gjirokastres

Ne keto dite fundviti, ne prag te Krishlindjeve dhe Vitit te Ri, gjirokastriteve te vjeter shume mire u kujtohet qe krahas radheve per mishin , vezet, rakine e veren e festave, te nxitonin dhe per porosite qe mund te kishin bere tek rrobaqepesit speciale, njera nga te cilat ajo me pergjegjes Thoma Soko, me grupin e specialisteve edhe ne kete foto percjelle nga Apostol Buzi ne faqen e tij.

Portreti i te ndjerit Thoma eshte i gjalle dhe ashtu si duket dhe ishte ne jete, fjale mire e i buzeqeshur me te gjithe klientet, ashtu dhe rrobaqepesit e tjere, Thanas Bezhani,Lefter Strati, Jorgo Kacifa, Apostol Buzi , me emer ne zanat po qe sic ka shkruar nuk arriti ne nivelin e babait dhe gjyshit,

Kujtimet per ta vec per mire zihen ne goje dhe shkruhen, per sjelljen qytetare dhe profesionalizmin ne zanat qe e ushtronin me drejtesi dhe cilesi, benin ate qe dinin dhe mire, me ndergjegje dhe perkushtim, me nje merak dhe vleresim per porosine e cdo klienti,

What do you think?

Written by admin

Urime kengetares gjirokastrite Inis Neziri pjesemarrese ne festivalin e 59 te kenges ne RTSH

U vendos sot ne mbledhjen e Keshillit te Qarkut: Sefedin Braho me pension te posaçëm!Ta gezoje!