in

Urime kengetares gjirokastrite Inis Neziri pjesemarrese ne festivalin e 59 te kenges ne RTSH

Mbreme ne naten e dyte te festivalit te 59 te RTSH mori pjese edhe kengetarja e njohur gjirokastrite Inis NEZIRI.

Inisi ka nje karriere te pasur si kengetare, me pjesemarrje ne aktivitet brenda Shqiperise dhe vende te tjera.

Kohe me pare ajo u shpall fituese e festivalit “New Wave” në Rusi ku zuri vendin e parë me 280 pikë. Ajo arriti te mposhtte plot 12 shtete me performancën e saj.

Inisi ka fituar çmimin e parë edhe ne në festivalin muzikor ‘Golden Stage’ 2018 në Rumani.

Karrieren artistike Inisi e filloi tek ‘Gjeniu i Vogël 5’ ku u vleresua me çmim te parë.

What do you think?

Written by admin

Këngëtari i madh Zija Saraçi bëhet anëtar i grupit Zagoria Jonë

Kujtese/ Ne foto, Thoma Soko dhe specialiste te rrobaqepesise speciale te qytetit te Gjirokastres