in

Kjo eshte supa qe duhet te hahet cdo dite…

Supa eshte nje nga gatimet me te shendetshme te kuzhines. Nese gatuajme nje supe cdo dite ne kemi marr nje shumllojshmeri vitaminash.
Me poshte ne do t’iu japim receten e supes qe dietologet e keshillojne cdo dite sidomos per individet te cilet kane imunitet te dobet.

Ju duhen:
majdanoz
hudher
vaj ulliri
kocka qengji
makarona te holla

Pergatitja:
I ziejme kockat me pak vaj ulliri dhe nje hudher ne tenxhere ne presion per 45 min. Pastaj ne nje tigan skuqim me pak vaj ulliri nje thelpi hudher me majdanoz. Ne tenxheren me presion i heqim kockat dhe i shtojme vajin e tiganit pa hudhren dhe majdanozin gjithashtu dhe nje filxhan makarona te vogla. I ziejme se bashku derisa makaronat te zbuten. Ne fund kur e servirim i shtojme pak majdanoz edhe piper sipas deshires. Per kripe ose mund te perdorni nje vegeta ose kripe sipas deshires.

What do you think?

Written by admin

Bakllavaja me 40 pete ne vargjet e poetit te njohur Veron Hoxhaj

Nuk duhet ti hidhni! Kush jane vlerat e bishtave te qershive…