in

Nuk duhet ti hidhni! Kush jane vlerat e bishtave te qershive…

Kur vjen qershori tregjet jane plot ngjyra nga frutat e shumllojshme, prandaj te gjithe duan qe te blejne frutat e stines. Por, frutat e qershise pervecse jane te shijshme e te embla mund edhe ti perdorim ne dimer si caj duke ruajtur bishtat e tyre. Këto bishta të hollë janë të mbushur me vitaminë A, B1 dhe C dhe janë të dobishme për shëndetin e njeriut.

Vlerat e Çajit të Bishtave të Qershive
Ka efekt qetësues, shuan etjen ,i bën mirë veshkave
, luan rol diuretik , pastron gjakun , ul kolesterolin,largon lëngjet e tepërta nga trupi, I bën mirë mëlçisë
Gjithashtu ben mire kunder infeksioneve urinare.

What do you think?

Written by admin

Kjo eshte supa qe duhet te hahet cdo dite…

Cfare masash ka miratuar bashkia e Sarandes per disiplinim te orareve te punes ne qytet…