in

Këngëtarja Inis Neziri nga Gjirokastra Fiton Çmimin e Parë në Festivalin Ndërkombëtar në Rusi!

Këngëtarja e Shquar Inis Neziri nga Gjirokastra Fituese e disa Çmimeve Ndërkombatare tani edhe Fituese e Festivalit Ndërkombëtar ne Rusi “New Wave Festival 2019”

Kengetarja gjirokastrite ka nje karriere te pasur ne muzike, eshte talent dhe, si e tille, fituese edhe ne veprimtari muzikore nderkombetare.

Ne moshen 12-vjeçare mori pjese ne spektaklin “Gjeniu i Vogël” ku dhe u shpall fituese e çmimit të pare dhe 4 vjet me pas, në Festivalin e RTSH-së, fituese e çmimit të tretë me këngën, “Piedestal”.

 

 

Ja dhe cmimet ndërkombetare:

Çmim te dytë në Festivalin Internacional “Tra la la” në Maqedoni;
Çmim në Festivalin Ndërkombëtar ne Rumani “Cerbul de Aur” ku u vleresua me çmimin e madh “Dreri i Arte”.
Po ne Rumani ka qene e ftuar speciale në selektimin e”Nacional Eurovision 2019″.
Dhe pas ketij rrugetimi te suksesshem kengetarja Inis Neziri eshte shpallur fituese e festivalit ndërkombëtar në Rusi, “New Wave”.

 

 

Sipas shtypit, Ajo bëri namin, duke rëmbyer zemrat e të gjithëve me zërin e talentin e saj dhe i mundi të gjithë garuesit, duke u shpallur fituese e festivalit, me plot 281 pikë!

Per fitoren e saj eshte gezuar pa dyshim e gjithe Gjirokastra.

Gjirokastra Online i uron të fitoje sa me shumë çmime te tjera 🙂

What do you think?

Written by admin

Nënë Tereza – 109 vjet nga lindja e Shenjtores Shqiptare simbol i Humanizmit

Restorant Odaja në Qafë të Pazarit me Mikëpritje, Gatime Tradicionale, dhe Shërbim të Kulturuar!