in

Kuzhina Gjirokastrite/ Karkanaqet e Pashkes se Madhe me Zahar te Karamelosur…

Karkanaqet e pashkes te “pirpirisura” me zahar te karamelosur. Ju ftoj ti hame sebashku.

Mos harroni se muaji prill eshte festiv, i mbushur me ngjarje te gezuara, njera nga te cilat, me e madhja e muajit eshte ajo e Pashkes se Madhe.

Atmosfera e festes edhe ndihet, vecanerisht kur gatuajme asortimente qe lidhen me kete ngjarje te shenuar.

Kujtojme karkanaqet, aq te pelqyera sidomos per femijet.

Te grupi Kuzhina Gjirokastrite jane hedhur edhe karkanaqet, te dukura ne sy por sigurisht dhe shume te shijshme.

Kush nga ju i gatuan me shpesh mund te na e shkruaj edhe receten per ata qe e kane harruar 🙂

What do you think?

Written by admin

Nje foto, nje kujtim/ Punetore te repartit te Tismasit te Ndermarrjes se Prodhimit te Veshjeve Bule Naipi te Gjirokastres

Sarma per darke me gjethet e rrushit te vjetme, po si pergatiten?