in

Ja si të Përgatisni edhe Embëlsirat Muffins tani për Festat e Fundvitit!

Muffins eshte nje emblesire mjaft e shijshme e cila pergatitet shume shpejt dhe per keto dite festash i jep nje ngjyre tjeter tavolines suaj.

Receta e pergatitjes se tyre eshte mjaft e thjeshte dhe nuk nevojitet mikser

Përbërësit:
250 gr miell
250 ml qumesht
180gr sheqer
200 gr cokollate gatimi
90 ml vaj
3 luge gjelle kakao
1 pluhur pjekes
1/2 luge e vogel sode bikarbone
Letrat e pergatitjes

Pergatitja e recetes
1.Miellin e perziejme me kakaon, sheqerin, soden dhe pluhurin pjekes.

2.Vezet i rrahim me qumeshtin dhe vajin. Me pas i shtojim tek masa e meparshme.

3. Shtohim ne perzierjen tone edhe 2/3 e cokollates se grire imet dhe i trazojme te gjitha sebashku.

4. Brumin e fituar e zbrazim ne kallepet, ne fund siper tyre I shtohim cokollate te grire.

5. Se fundmi i pjekim per 20 minuta ne furren e parangrohur ne 180 grade.

What do you think?

Written by Admin

Sot Urojmë Mikun e Faqes tonë Petro Mejdi! “Gëzuar Ditëlindjen Petro! Shëndet, Krijimtari dhe Lumturi!”

Në Flakë Kinemaja e Re në Gjirokastër – Zjarrfikësit Evitojnë Katastrofën!