in

Në Flakë Kinemaja e Re në Gjirokastër – Zjarrfikësit Evitojnë Katastrofën!

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme te kinemaja e re e qytetit në Gjirokastër.

Sipas gazetares Brikena Metaj për “BalkanWeb” zjarri ka rënë në pjesën e pasme të ndërtesës, në një dhomë të vjetër që përdorej si tip magazine.

Ndërhyrja e shpejtë e zjarrfikësve evitoi përhapjen e flakëve brenda kinemasë dhe shkatërrimin e saj.

Paraprakisht dyshohet për një zjarrvënie të qëllimshme.

Zjarri ka nisur nga pjesa e jashtme e portës dhe më pas ka vijuar në brendësi.

/Balkanweb

What do you think?

Written by admin

Ja si të Përgatisni edhe Embëlsirat Muffins tani për Festat e Fundvitit!

Vjen Pinoku 2019 – Rekord që Ditën e Parë, Shkëlqen Roberto Begnini! (Shikoni Fragmentin)