in

GLIKO ME QERSHI – Sekreti i Reçelit aq të Kërkuar nga Mjeshtri Çavo Kekezi!

GLIKO ME QERSHI

 

Qershite qe nuk duhet te jene shume te pjekura,i qerojme nga bishtat dhe berthamat. Sheqerin me nje gote uje e veme ne zjarr sa te marre vale:

 

Hedhim qershite dhe i leme te marrin disa vale. Kullojme qershite dhe veme ne zjarr shurupin te trashet , hedhim qershite perseri dhe lengun e limonit dhe e heqim nga zjarri, pasi te kete valuar 2-3 here.

 

 

Ne fund shtojme dhe bojen.

 

Përbërësit:

Gliko 1kg,
sheqer 1kg,
limon 1 kokerr,
uje 250 gr,
boje te kuqe 0.15gr.

 

 

 

 

What do you think?

Written by admin

GLIKO ME ARRA – Sekreti i Glikosë aq të Preferuar nga Mjeshtri Çavo Kekezi!

Vjen i Ftohti Siberian – Ja sa mund të shkojnë temperaturat këto ditë!!!