in

Një recetë e veçantë – Djathe i skuqur me mjaltë e fara susami

Nje nga recetat me te vecanta qe mund te perdorni ne shtepine tuaj dhe qe gjithashtu nuk ju ha aspak kohe eshte receta e djathit te veshur me pete dhe te skuqur me mjalte dhe fara susami

Ingredientet
1 pete e gatshme
200 gram djathe i bardhe
4 luge gjelle mjalte
1 filxhan me fara susami
vaj luledielli per skuqje

Udhezimet e pergaditjes

1. Ndani peten ne 4 shirita te holle.
2. Mbeshtillni me to fetat e djathit. Nese jeni me teper se 4 persona atehere duhet te shtoni sasine.
3. I lyeni petet me pak uje ne menyre qe ato te fiksohen pas djathit. I lini per pak minuta ne ngrirje dhe me pas i skuqni ne nje tigan me vaj te nxehur.
4. Pasi te jene skuqur mire nga te dyja anet, sherbeni djathin ne nje pjate duke i shtuar siper fara susami dhe mjaltin.

Ju befte mire!

What do you think?

Written by Admin

Ja se cfare i ndodh trupit tone nese konsumojme mjalte para gjumit!

Kaq e Thjeshtë Eshtë! Ja si ta  Pastroni Frigoriferin nga akulli!