in

Kaq e Thjeshtë Eshtë! Ja si ta  Pastroni Frigoriferin nga akulli!

Kaq e thjeshte eshte! Ja si ta  pastroni frigoriferin nga akulli!

Ajo qe ndodh me frigoriferin kur ze shtrese akulli ka lidhje me moskujdesjen tuaj . Menyra me e mire dhe praktike qe nuk te ha shume kohe per shkrirjen e akullit eshte fare e thjeshte po kerkon dhe pak durim.

Pasi e keni fikur frigoriferin, “dollapin” e akullit, zbrazeni nga ushqimet dhe pjesën e sipërme të ngrirjes së frigoriferit lyejeni me pak vaj dhe lereni per disa minuta dhe me pas shtresen e akullit e pastroni me nje shpatull plastike, ose druri.

Pjesa e ngrirjes pastrohet me nje pecete te thate dhe vendosni ushqimet.

Ja pra kjo eshte menyra me e thjeshte per ruajtjen e frigoriferit nga shtresat e akullit dhe rritjen e jetegjatesise se tij.

 

Kryesoraja:Qe frigoriferi Tuaj te kete “jete te gjate”here pas here duhet kontrolluar qe te mos demtohet..

What do you think?

Written by Admini

Një recetë e veçantë – Djathe i skuqur me mjaltë e fara susami

Sot Urojmë për Ditëlindjen Kuzhinierin e Njohur Vasil Xhumbi, Mik i Faqes Tonë