in

Cilat Janë Ushqimet Tuaja të Preferuara për Darkën e Vitit të Ri?!

Keto jane disa ushqime qe pergatiten ne shtepi apo sherbehen ne restorante per darken e Vitit te Ri.

Ke pelqeni dhe keni pergatitur apo asnjeren dhe keni ushqimet tuaja te preferuara?

Antipaste
Kulaç ne hi
Sallate pylli
Sallate dimri
Arme
Fasule pllaqi sallate
Djathe Gjirokastre
Kackavalle- Libohove

Zarzavate të furrës ylber
Lakror me mish dashi
Byrek me lakra të egra
Kungulleshka me oriz
Biftek Berati me arra
Kaposh me pershesh me arra
Kofshë qingji me erëza
Qofte shtëpie te furrës
Mish i pjekur

Pije:Verë, raki, bire

Rehani rrushi
Shampanjë
Ujë me fruta e indërsha
Ëmbelsira
Bakllava me 100 pete
Bakllava te trolluar ne shtepi
Ëmbëlsirë të ftohtë shtëpie
Tortë e gjyshes me mollë
Sultjac Revani Hasude etj etj.


What do you think?

Written by Admini

Vasil Bakalli në Tablonë e Piktorit të Njohur Edi Kojani- Gati Lakrori i Pjekur në Furrën e Premtos në Qafë të Pazarit të Gjirokastrës për Darkën e Vitit të Ri!

Gëzuar me Poezi nga Skenaristja dhe Poetja Gjirokastrite Vllasova Musta