in

Eshte ndare nga jeta publiçisti,shkrimtari dhe veterani i njohur Sevo Tarifa

Eshte ndare nga jeta publiçisti, shkrimtari dhe veterani i njohur i LANÇ Sevo Tarifa . Kete lajm te hidhur e ka konfirmuar FamiljaTarifa:

“Me hidhërim të thellë njoftojmë se njeriu ynë i shtrenjtë, Sevo Tarifa, u nda sot nga jeta në moshën 96 vjeç. U jemi mirënjohës të gjithë atyre që e kanë dashur dhe e kanë çmuar këtë njeri të mirë dhe patriot të zjarrtë.
Përcjellja për në varrezat Sharrës bëhet ditën e diel, dt. 15 janar, ora 12:00.l, nisja nga ambientet e Funeral Home Alba 2000”.

Disa muaj me pare.Kryetari i Bashkise te Tiranes Erion Veliaj, i dhuroi ne emër të qytetit “Medaljen e Mirënjohjes”, ne 95-vjetorin e lindjes.

Ngushëllime familjes Tarifa!

What do you think?

Written by admin

Piramida e Tiranës, një nga 12 projektet më të mira arkitekturore në botë për vitin 2023

Mesoni se kush e feston dy here Vitin e Ri ne qytetin e Gjirokastres