in

Tre sekrete ne kuzhinen tuaj te cilat do iu lehtesojne gatimin

Keto jane tre truke nepermjet te cilave do mund ti jepni zgjidhje problemeve qe ju kane munduar ne guzhine.

Si ta beni biftekun me te bute gjate pjekjes?

Per te arritur dicka te tille mjafton qe kur e marinoni biftekun me kripe e piper t’i shtoni edhe pak majoneze. Kjo do ta beje mishin me te shijshem dhe me te bute.

Qe buka te jetoje me gjate?

Nje buke do te qendroje e fresket per nje kohe te gjate, nese ne vendin ku e mbani ate do te vendosni edhe nje molle.

Si te shpetojme avokadon qe te mos vyshket pasi e kemi ndare pergjysme?

Nje avokado nuk do te marre ngjyre kafe, nese e sperkasni siper me uthull molle dhe nese poshte i vendosni nje qepe te grire imet.

What do you think?

Written by Admin

Njihuni me Pastiçeret që Embëlsonin Gjirokastrën dhe Banorët nuk ankoheshin nga “Sheqeri”!

Foto Mati, Berberi i Vetëm në Qafën e Pazarit të Qytetit të Gjirokastrës