in

Sot urojmë për Ditëlindjen gjirokastritin e Varoshit Kliton Kufo

Sot per gjirokastritin e Varroshit, kuzhinierin e njohur Kliton Kufo eshte nje dite e shenuar. Ai sot ka Ditelindjen dhe ne e urojme:

Kliton ta Gezosh Ditelindjen! Edhe 100 vite te lumtura, me shendet e jete te gjate!

This image has an empty alt attribute; its file name is 10376099_1380067165634607_7554261014327361306_n-1.jpg

Klitoni eshte kuzhinieri i talentuar i Gjirokastres qe pas viteve 90 te shkoi ne ishullin e Qipros dhe aty pervetesoi dhe me mire profesionin e kuzhinierit me gatime e shije te reja qe i praktikoi kur u kthye ne Gjirokaster.

Ai ka meriten se eshte nga te paret qe hapi nje restorant me pije,meze e gjelle tipike  tradicionale te kulinarise gjirokastrite te kombinuar me ate greke, italiane etj.qe vleresohet nga vendasit dhe te huajt, me klientele te qendrueshme qe, per gatime me cilesi dhe me shije te mire, kur i merr uria, thone” Do vemi te hame nga Kufoi!”.

Tani edhe pse mund te jemi larg me deshire e vullnet te mire po percjellim kete urim te perbashket per KLITONIN:

KLITON GEZUAR DITELINDJEN!

What do you think?

Written by admin

Një lajm shumë i mirë që na gëzon të gjithëve:Pas trajtimit në spital, Doktori i njohur Drini Dobi kthehet në shtëpi

Kjo foto, djemtë e qytetit të Gjirokastrës që i dhanë emër dhe krenari Luftëtarit