in

Sot urojmë për Ditëlindjen bashkëqytetaren tonë të nderuar Nina Dhrami

Sot urojme per Ditelindjen bashkeqytetaren tone te nderuar Nina Dhrami

Nina Dhrami eshte mesuesja e dalluar dhe shume e dashur per femijet e brezit qe ajo edukoi, mesoi dhe pergatiti si qytetare te ardhshem, e respektuar dhe e nderuar nga koleget dhe shoqeria gjirokastrite.

Njihet mesuese e perkushtuar dhe e vleresuar e ores se ekonomise shtepiake sic quhej kjo lende mesimore para viteve 90 ku femijet pergatiteshin per te mesuar elemente te edukates se punes ne familje e jashte saj, per tu pergatitur edhe si nikoqire te mire per higjenen,pastertine, rregullin dhe mesimin e profesioneve te bukura, disa te tradites, te percjella nga gjyshet ne punet e dores, qepje, qendisje etj.

This image has an empty alt attribute; its file name is 59723318_2923187554362953_300783023664660480_o-1024x768.jpg

Mesuese Nina tani eshte pensioniste dhe banon ne Palermo te Italise. Eshte nga fanset e faqes tone dhe pjesemarrese me komente per shkrimet me tematike dhe problematike per qytetin dhe banoret me te cilat shprej mall e nostalgji por dhe deshiren e mire per ta pare Gjirokastren me te bukur dhe jeten e banoreve sa me te mire.

Ta Gezosh Ditelindjen Nina Dhrami!Shendet, gezime e lumturi mes njerezve te tu te dashur!

What do you think?

Written by admin

Sot kremtohet Shën Andrea.Gëzuar dhe për shumë vjet,edhe për vogëlushët që mbajnë këtë Emër!

Jonida Maliqi: ” Gjirokastritët janë me kulturë, të hapur dhe mikëpritës.Më ka thënë nëna ime:”Gjirokastra ka nxjerrë vetëm koka”