in

Jonida Maliqi: ” Gjirokastritët janë me kulturë, të hapur dhe mikëpritës.Më ka thënë nëna ime:”Gjirokastra ka nxjerrë vetëm koka”

   

Nje udhetim i kendshem dhe i bukur i Ardit Gjebrese me Jonida Maliqin ne Gjirokaster,  perzantim i thjeshte e mbreselenes per Qafen e Pazarit, keshtjellen e mbare hapesiren e gurte te  qytetit te lashte, dialog plot dashuri dhe vleresues per gjirokastritet dhe qytetin e tyre te dashur.

This image has an empty alt attribute; its file name is safe_image.jpg

Keto mbresa merr nga biseda dhe imazhet e percjella, thjeshte e bukur nga Ardit Gjebrea ne emisionin E Diela shqiptare qe paraqet Gjirokastren, Joniden dhe kengen e saj te ngrohte qe shpaloset si dantelle ne hapesiren e keshtjelles e jashte mureve te renda

Gjate bisedes, Jonida Maliqi eshte shprehur me dashuri per Gjirokastren dhe gjirokastritet.

E edukuar qe e vogel nga nena e saj gjirokastrite, ajo tha se gjirokastritet jane me kulture, mendje hapur, mikeprites, se ndihet shume e lumtur qe ne Gjirokaster eshte vene dore dhe ka ndryshuar.

” Nuk ka me bukur se Gjirokastra, u shpreh ajo duke kujtuar edhe fjalet e nenes se saj se “Gjirokastra ka nxjerr vetem koka”.

 

What do you think?

Written by admin

Sot urojmë për Ditëlindjen bashkëqytetaren tonë të nderuar Nina Dhrami

Varavingo në Bashte të Teqesë, Dunavati xëc, Palortoja diell…