in

Sot kremtohet Shën Andrea.Gëzuar dhe për shumë vjet,edhe për vogëlushët që mbajnë këtë Emër!

Sot kremtohet Shen Andrea. Me kete rast, percjellim urimin per te gjithe fansat dhe lexuesit tane qe kane Diten e Emrit.Dite e shenuar eshte dhe per ata vogelushe qe mbajne kete Emer, gezim per ta , per gjysherit, gjyshet dhe prinderit e tyre.

” Gezuar dhe per shume vjet!T’a Gezoni Emrin Tuaj te nderuar!Shendet dhe Lumturi ne Familjet Tuaja!”.

This image has an empty alt attribute; its file name is 128526234_383432516442641_4304369751184563617_n.jpg

Shen Andrea  quhej dhe parathiruri i Zotit. Ai ishte nga Betsaida qytet në breg të liqenit të Galiles .

Gjatë mesjetës numëroheshin 800 kisha kushtuar Apostullit Andrea. Shenja X në flamurin e Skocise  është simboli i kryqit të Apostull Andreas.

Sipas traditës popullore me shën Adrean fillon stina e dimrit.

Me ndërmjetimin e shejntorit urojmë të kemi një dimër të paqshëm dhe me shëndet.

Për shumë vjet të kremten e Apostull Andreas dhe veçanërisht ata që mbajnë emrin e tij!

What do you think?

Written by admin

Në murin e Memorialit të UNESCO-s në sheshin e Çerçizit vendoset bazorelievi, vepër e skulptorit Mumtaz Dhrami

Sot urojmë për Ditëlindjen bashkëqytetaren tonë të nderuar Nina Dhrami