in

Sot ka ditelindjen muzikanti gjirokastrit Mikel Zhapa, (Majkelli)

Sot ka ditelindjen Mikel Zhapa, (Majkelli) sic i flet shoqeria e tij e madhe, ne Gjirokaster e jashte saj, ne Athine e gjetke.

Mikel ta gezosh Ditelindjen, me shendet, jete te gjate e te lumtur!

Mikeli eshte pergatitur si muzikant ne Gjirokaster dhe shkollen e muzikes ne Durres dhe sot pjesemarres ne koncerte te ndryshme ne bashkpunim me muzikante dhe kengetare te degjuar ne Athine.

Pas 90 tes ai emigroi dhe ne veshtiresi por me guxim, talent dhe optimizmin qe e dallon ka arritur me profesionalizem te shquhet ne veprimtarite muzikore.

Edhe pse larg, ne Gjirokaster vjen shpesh ku te afermit dhe miqte e shumte e presin me dashuri sikunder dhe ai behet cope kur takohen ne Athine.

Gezuar Mikel Ditelindjen !

What do you think?

Written by admin

Nje foto qe zgjon kujtimet e femijerise…

Kur Golik Jaupi këndonte në fesitivalin e Gjirokastrës, gjëmonin bedenat e kalasë madhështore- Nga Naxhi KASORUHO