in ,

Receta se si te beni buken vete ne shtepi sipas Blerina Bombajt

Receta eshte marrë nga dietologia e njohur Blerina Bombaj!

Me poshte iu japim receten se si te beni buken vete ne shtepi.

Ingredientet
160 gram miell të bardhë
160 gram miell integral
150 gram kos
3 lugë të mëdha vaj ulliri
Kripë
1 luge çaji maja + 3/4 lugë çaji sheqer + 3 lugë të mëdha ujë

Pergatitja

1. Përzieni miellin

2. Përzieni majanë me sheqer dhe ujë dhe lëreni 15 minuta.

3.Bëni një gropë tek mielli, hidhni majanë, kosin dhe gjithë përbërësit.

4. Punojeni me duar për 10 minuta.

5. Lëreni të vijë për dy orë ose deri sa të dyfishojë volumin.

6. Jepini formë dhe piqeni në 180 gradë për 40 minuta.

Ju befte mire

What do you think?

Written by Admin

Do Çuditeni Kur të Mësoni sa Dasmorë Kanë Marrë Pjesë në Filmimin e Dasmës Lunxhote

Olimbi Jorgji Folësja e Lajmeve e Radio-Gjirokastrës. Si e Fitoi Konkursin?