in

Qofte shtepie me kos! Ja receta qe sapo shijuam te Restorant Odaja ne Pazar te Gjirokastres

Kete recete e pergatiti mbi bazen e tradites te gatimeve tradicionale karakteristike gjirokastrite kuzhinierja e njohur Haso Minga.

Kjo eshte receta e vecante qe vetem te Restorant Odaja ne Qafen e Pazarit te Gjirokastres e shijoni.

Pergatiten qoftet sic i beni ne shtepi. Ne gjysem kg mish vici hidhet dhe 100 gram mish derri qe qoftet te dalin te buta.

Pasi pergatitni qoftet bashkoni kosin me 2 thelpinj hudhra te shtypura me sallator te grire ne rende dhe mases se pergatitur i hidhet gjithashtu pak kripe dhe piper te bardhe.

Brenda mases se pergatitur hidhen qoftet te ngrohta. Per dekorim mbi to vendoset nje flete majdanos.

Ju befte mire!


What do you think?

Written by admin

Tregu Historik i Qytetit te Gjirokastres,i harruar prej kohesh investimi drejt rrenimit…

VOA vlereson “Amerikanin e Qytetit”, Chris Hassler restauroi vullnetarisht shtepine e djegur te gjitonit te tij ne Gjirokaster