in

Pastroni Mëlçinë me Ujë dhe Rrush të Thatë

Mëlçia është një ndër organet më të rëndësishme të trupit, pasi kryen shumë funksione jetike. Mes tyre është bashkimi i proteinave dhe pastrimi i gjakut nga helmet e ndryshme, si dhe është organi i vetëm që mund të rigjenerojë vetveten. Cerozat e mëlçisë si hepatiti A, B dhe C janë sëmundjet që e rrezikojnë më shumë këtë organ.
Mëlçisë i kanosen rreziqe të mëdha edhe nga depozitimi i tepërt i dhjamit , për këtë arsye ju tregojmë një metodë që pastron mëlçinë në vetëm dy ditë, duke përdorur vetëm ujë dhe rrush të thatë në mëngjes.

Merrni një enë dhe hidhni në të tre gota ujë dhe një gotë me rrush të zi. Ziejeni përzierjen për 120 minuta (2 orë) dhe lëreni të ftohet për 24 orë. Ditën e nesërme pini një filxhan kafeje nga masa e përgatitur. Mund ta pini të nxehtë, të vakët ose të ftohtë. Në vetëm dy ditë do të ndieni rezultate pozitive. Këshillohet të vazhdohet kjo kurë për një javë. Është e rëndësishme që gjatë kësaj jave të shmangni konsumimin e alkoolit dhe të yndyrave të ngopura./Living/

What do you think?

Written by Admini

Ende Nuk ka një Vendim për Shpërblimet e Fundvitit

“Shpella e Zekateve” atje ku Djemtë e Palortosë bënin Ski Gjirokastritçe!…