in

Njihuni me byrekun me “tre kate”!

Ja nje byrek me “tre kate”

Ne veshtrimin e pare keshtu duket. Eshte byrek pak ndryshe nga sa na eshte mesuar syri, apo e kemi gabim?

Tani duam te dime eshte byrek me spinaq apo me lakra te egra qe behet ne Gjirokaster e krahinat rrotull apo ne kete madhesi e me perberes qe nuk i dime gatuhet gjetke, ne krahina te tjera?

What do you think?

Written by admin

Kujtojme Artisten e Popullit, Xhanfize Keko, regjizore dhe skenariste e mirenjohur shqiptare

Sarma me kokelaker, keni harruar, apo nuk dini t`i beni?