in

Një supë që pastron,hollon belin dhe ul barkun

Herë pas here, trupi duhet të pastrohet në mënyrë të rregullt për të funksionuar më mirë. Për ta bërë këtë, njerëzit provojnë metoda të ndryshme të pastrimit me qëllim që të heqin të gjitha toksinat e dë.msh.me të trupit, për të pastruar lëkurën, për të rinovuar organet dhe për të ruajtur një pamje rinore.
Një supë që pastron


Supat janë një vakt i mirë për detoksifikimin e trupit dhe për furnizimin me ushqyes të rëndësishëm. Duke pastruar trupin, do të përmirësoni performancën e sistemit limfatik, mushkëritë, zorrët, veshkat, mëlçinë dhe lëkurën. Supa që ne kemi përgatitur për ju sot do të jetë e mirë për tretjen dhe për të forcuar imunitetin tuaj.
Si e pastron supa, trupin tonë?
Supa pastruese duhet të zgjasë 1 deri në 3 ditë, domethënë, faza e parë fillon me një ditë dhe një muaj më vonë, kohëzgjatja e fazës është tre ditë. Në baza ditore, ju duhet të konsumoni 5-6 pjata supë. Gjatë periudhës së detoksifikimit , ju duhet të pini shumë ujë për të inkurajuar eli.min.im.in e ujit të tepërt dhe toksinave në trup.
Këshillë shtesë: Përgatisni pak supë paraprakisht dhe do ta keni atë për disa ditë.
Përbërësit e supave detoksifikuese:
Kocka, perime të ndryshme

Shafran i Indisë, Xhenxhefil, hurdhër, kanellë
Spinaq, kungull i njomë
Qepë, karrota
Panxhar
Fasule, arra, thjerrëza
Arrë kokosi, vaj ulliri, avokado
Supë detoksifikuese me brokoli
Përbërësit:
2 gota ujë me lule brokoli
3 gjethe selino të grira imët
1 qepë të grirë imët
1 filxhan çaji me spinaq të grirë hollë
2 karrota të skuqura dhe të grira imët
2 gota uji më lëng ko.ck.ash
Gjysmë lugë gjelle me kripë
½ e lëngut të limonit
2 lugë vaj kokosi.

Përgatitja:
Së pari, ju duhet të ngrohni vajin e kokosit në një tenxhere dhe pastaj shtoni brokolin, selinon dhe qepën. Përziejini për rreth 5 minuta dhe pastaj shtoni ujin, lëngun e ko.ck.ave, kripën, dhe lëngun e limonit. Lërini të ziejnë për rreth 20 minuta.
Në fund shtoni karrotat e skuqura dhe supa që do të pastrojë trupin/Vzion

What do you think?

Written by admin

Shtëpia e Ficove në kujtimet e aktorit te njohur gjirokastrit Nikolla Llambro

Oda e Hasan Beut me ushqime tradiconale te zones se Tepelenes