in

Nje foto ne kujtim te pastiçereve gjirokastrite

Duke ju uruar per fotot shume te bukura qe postoni lutem postoni edhe kete foto te ish ustallareve te Punishtes se Embelsirave qe ka qene ne Zonen Industriale Gjirokaster, na shkruan nje nga lexuesit e rregullt te faqes sone dhe vazhdon:

Nga keta une njoh te ndjeret Vasil Licin dhe Asim Kadena ish pergjegjesin e punishtes. Te tjeret i mbaj mend por nuk i njoh me emer.. Do deshiroja qe te flitej per ta se kane dhene mjeshterine dhe pasionin e tyre per prodhimin e embelsirave qe ato te mos mungonin ne dyqanet, shtepite dhe festat familjare ne qytet dhe ne fshat”.

PO ESHTE E VERTETE. PUNISHTJA E EMBELSIRAVE E GJIROKASTRES KA PATUR PASTICERE TE SHKELQYER QE PRODHONIN EMBELSIRA ME CILESI TE LARTE DHE TE FRESKETA.

Po cilet jane ne foto, c`dini per punen e tyre dhe te tjereve qe mungojne ne kete foto por qe kane qene pjese e kolektivit te punishtes se embelsirave?

What do you think?

Written by admin

Sot urojme per ditelindjen edhe mikun e faqes tone Bledar Garxenaj

Nga Kuzhina Gjirokastrite/ Ky gatim tradicional do ju beje t’ju shkoje goja leng…