in

Ndahet nga jeta shoferi nga Fushëbardha Skënder Veliu që gëzonte dashuri dhe respekt në Gjirokastër , Sarandë e gjetkë

Eshte ndare nga jeta Skender Veliu nga Fushebardha, njeriu i mire dhe shoferi profesionist qe e njihte pazarin e Gjirokastres si gjirokastrit dhe qe te gjithe e donin dhe respektonin.

This image has an empty alt attribute; its file name is 126863506_2854714378080693_5702612771161830261_n.jpg

Jeten e punes e kaloi me shume ne Gjirokaster, shofer ne gjeologji, urgjencen e spitalit, pas vitit 1980 me autobuz ne linjat e udhetareve dhe me maune ne udhet e Evropes.

Njeri model dhe shofer nga me te miret e me te respektuarit

Fjalepak , me humor e buzagaz me te gjithe qe nuk mbahet mend te kete bere me mjet dhe nje perplasje te lehte, me jete dhe pune te bardhe, pa nje cen, pa nje vrejtje ne patenten e punes.

Iku dhe Skenderi, shoferi i jetes qe nuk e njihte fjalen ZBRIT kur punonte ne linjat e udhetareve me autobus.

Iku per te mos u harruar dhe jo vetem nga familja,femijet, te afermit e miqte e shumte por dhe nga mbare fushebardhasit, kurveleshasit, gjirokastritet ,sarandiotet e bregdetasit se kudo edhe ne Sarande pas viteve 90-la gjurme e njeriut punetor, te mire dhe te respektuar.

Ngushellime familjes, u prehte ne paqe shpirti i tij i paster, i bardhe!

Gjirokastraonline

What do you think?

Written by admin

Si e përgatisni, byrek me domate, qepë të thata dhe …

Dhimitër Qurku për 97 vjetorin e gjimnazit Asim Zeneli