in

Ndahet nga jeta kengetarja e famshme italiane Raffaella Carra

Eshte ndare nga jeta në moshën 78-vjeçare këngëtarja, prezantuesja dhe aktorja e njohur italiane Raffaella Carra.

 

Rafaella Carrà kishte një karrierë të shënuar me suksese të mëdha, që nga koha e Fantastico, Pronto Raffaella, te ato të Carramba Che Sorpresa, deri te paraqitjet në kinema.

Ndërsa së fundmi, ka qenë protagoniste në Rai3, ku ka pasur në një rol të ri, atë të intervistuesit, ballë për ballë me personalitete të mëdha të muzikës, televizionit dhe kinemasë, të tilla si Riccardo Muti ose Maria De Filippi.

Raffaella Carra gezonte dashurine e respektin e vecante te publikut shqiptar dhe gjirokastrit qe ka ndjekur me shume dashuri cdo koncert dhe aktivitet te saj artistik.

I perjetshem kujtimi i saj!

What do you think?

Written by admin

Thone:”Gjirokastritet jane kursimtare te klasit te pare”, po a eshte e vertete?!

Keshilla nga klinika “Stroka” per bimen TURMERIK me keto efekte dobiprurese