in

Keshilla nga klinika “Stroka” per bimen TURMERIK me keto efekte dobiprurese

TURMERIK
A e dini se kjo bime ka keto efekte dobiprurese?
1-Permireson frymemarrjen.
2-Permireson diabetin tip 2.
3-Lehteson dhembjet e kokes.
4-Lehteson deshperimin .
5-Permireson diarrene kronik dhe diarrene me gjak.
6-Lehteson dhembjet e kyceve, te barkut dhe ato gjate te permuajshmeve ne femra.
7-Permireson kancerin ne mushkeri etj.
8-Permireson kujtesen (ne semundjen Al Zhaimer)
(Keshilla nga klinika “Stroka” Tirane

What do you think?

Written by admin

Ndahet nga jeta kengetarja e famshme italiane Raffaella Carra

Ndahet nga jeta poeti Petrit Ruka “Mjeshter i Madh”