in

Ndahet nga jeta aktori i njohur Drini Hila i Teatrit Profesionist te Gjirokastres

Me hidherim te thelle njoftojme se eshte ndare nga jeta aktori i njohur i teatrit te Gjirokastres Drini Hila.

Aktori Drini Hila me perfundimin e studimeve ne Institutin e larte te Arteve ne Tirane, per vite me radhe ka qene pjese e pandare e teatrit profesionist te qytetit te Gjirokastres ku ka luajtur ne shume drama e komedi.

Ai ka qene gjithashtu pjese e trupave te aktoreve ne shume filma artistike te kinostudios Shqiperia e Re.

Homazhet zhvillohen ne Teatrin “Zihni Sako” nga ora 15:00 – 16:00.

I shprehim ngushellime familjes, te afermve, miqve e kolegeve te tij.

Shpirti iu prehte ne paqe!

What do you think?

Written by admin

Kujtojme Dhimiter Kokaveshin , mesuesin e muzikes qe kishte pasion punen dhe poezine

Antarë të Ansamblit “Lunxhëria”, Gjirokastër,  marrin pjese në një përshpirtje pranë memorialit të “Nderi i Kombit”, Lefter Çipa