in

Mësoni, korçarët apo gjirokastritët janë kursimtarët me të mëdhenj

Qe korçaret jane me kursimtaret e ketij vendi, tani e tha edhe Banka e Shqiperise, po dhe me pare, ne kohe te shkuara eshte thene.

Ja nje ngjarje qe na vjen nga large:

Ne Korçe kursimtari me i madh i qytetit njihej nga te gjithe por kur i doli nami dhe si kursimtari me i madh ne gjithe vendin, nje gjirokastrit u merzit shume.

Nuk donte qe korcari si kursimtar te dilte ne vend te pare dhe ai ne vend te dyte.

Me siguri qe mburret kot, i tha vetes gjirokastriti dhe shkoi ne Korce.

Me te pyetur arriti ne deren e shtepise te kursimtarit me te madh te Korçes dhe krejt vendit.

Trokiti dhe dera kerciti lehte lehte.

I zoti i saj me qiri ne dore, me deren nje pellembe te hapur, i hutuar, i pergjumur dhe i kursyer ne goje, me nje fjale neper dhembe,i tha:

-Çdo?!

Gjirokastriti shqeu site se priste qe ta ftonte brenda po korçari nuk e pyeti per here te dyte dhe shtyu deren per ta mbyllur.

– Prit, – i tha gjirokastriti,- se kam bere 12 ore rruge te mesoj emrin tend,Ti je kursimtari me i madh i Korçes dhe…?!

Te shkretit gjirokastrit, i mbeti fjala e fundit ne goje, se korçari, pa folur,fryu flaken e qiririt qe mbante ne dore dhe i mbylli deren.

…Gjirokastritit i shkuan djerset vu e vu se kuptoi qe nuk ia kalonte dot korçarit si kursimtar…

PO PSE?!

What do you think?

Written by admin

Mjeku i njohur Tritan Kalo per te rinjte:Harro bare e klube dhe miqësohu me shumë me natyrën

Eshte ndare nga jeta mjeshtri i njohur i gurit, gjirokastriti Adil Kore